Koniec leta sa nezadržateľne blíži. Rodičom sa spája najmä s nakupovaním všetkých pomôcok, ktoré deti do školy potrebujú. Popritom by však nemali zabúdať ani na to, že prvý deň v novom školskom roku by sa mali deti cítiť slávnostne. A je pritom jedno, či začínajú púť školáka po prvýkrát, alebo pokračujú po slastných letných mesiacoch vo svojom vzdelávaní.

Obliecť školáčku je obvykle ľahšie, pretože malá parádnica má v skrini isto množstvo obľúbených princeznovský šiat či sukieň, ktoré by najradšej nosila stále.

Unicotex Venergi košele

Slávnostne a pohodlne

Čo však s neposedným školákom? V prvý školský deň by ste aj jeho mali zmeniť na slušáka, ktorý ešte nebude nosiť domov žiadne poznámky.

Termín športová elegancia niektorí módni návrhári zatracujú, no pravdou je, že nosiť pohodlné a zároveň elegantné veci zvládnu aj vaše deti. Synovi teda pokojne oblečte bielu košeľu, ktorú nosí len na výnimočne príležitosti. K nej denimové nohavice a keďže je septembrové počasie nevyspytateľné, vybavte školáka aj svetrom.

Unicotex Venergi košele

Nebojte sa farieb

Ak by predsa len počasie bolo od rána slnečné, nebojte sa obliecť školákovi ani krátke nohavice, ktoré doladíte pestrofarebnou košeľou, v ktorej určite zažiari. Môže pritom ísť o športovú košeľu – károvanú či s motívom havajských kvetov.

V prípade, že už máte skúsenosti s vaším krpcom a viete, že slávnostnú košeľu aj tak zničí, stavte aspoň na polokošeľu.

Unicotex Venergi košele

 

Motýlik a topánky

Najmä menší chlapci majú problém s motýlikom či kravatou, keďže majú pocit, že ich škrtí. Ak má rovnaký problém aj váš syn, tak ho nenúťte. Dôležité je, aby sa v prvý školský deň cítil príjemne. Ak však nemá problém s týmto módnym doplnkom, určite ho zakomponujte do jeho outfitu, nech malý školák zažiari, ako najlepšie vie. Samozrejme, vzorovaného motýlika voľte pri jednofarebnej košeli, aby vynikol.

Unicotex Venergi košele

S obuvou na nohy si až tak veľmi nelámte hlavu a školákovi obujte jeho obľúbené tenisky, nech nemá na školskom dvore problém naháňať sa s priateľmi.