Košeľa je základným kúskom pánskeho oblečenia. Existuje toľko rôznych druhov košieľ, že vkusu konkrétneho pána určite nejaká z nich musí ulahodiť. Aj keď košele sú pre každého, nie každý vie, ako ich správne nosiť. V dnešnom blogu vám ponúkneme 5 rád, ako predísť nevhodnému noseniu pánskych košieľ. Páni, na toto nezabudnite:

Čo pod košeľu

Asi najpopulárnejšia je medzi mužmi biela košeľa. Ako sa hovorí: bielou nič nepokazíš. Avšak predsa je potrebné dať si pozor na jeden detail a tým je spodné tričko, ktoré zvyknú nosiť muži namiesto tielka. Neodporúča sa aby toto tričko bolo biele, pretože je veľmi viditeľný koniec jeho rukávu a celkovo pôsobí rušivo ako čiara alebo šrám cez vaše rameno. Namiesto bieleho radšej zvoľte svetlo sivé alebo béžové (telové) tričko.

Úhľadnosť

Nielen že by ste nikdy nemali vyjsť medzi ľudí s pokrčenou košeľou ale aj s neúhľadne zastoknutou za opaskom. Ak nepreferujete slim košele a máte úzky pás, môže sa stať, že nad opaskom sa bude zastoknutá košeľa nepekne krčiť alebo bude prevísať okolo pása. Vtedy je najlepšou voľbou po stranách košeľu vodorovne prehnúť a až tak zastoknúť za pás.

Správna dĺžka

Čo v prípade, ak si chcete košeľu nechať vyhrnutú, bez zastoknutia? Je to v poriadku, avšak nesmie to byť príliš dlhá košeľa. Mala by vám maximálne prekrývať opasok a vrecká na nohaviciach.

Správna veľkosť

V neposlednom rade si dajte pozor aj na správnu veľkosť. Košeľa by na vás nemala „visieť“. Mala by vám prirodzene sedieť na ramenách a okolo krku. Pre štíhlych pánov odporúčame modely slim, ktoré nebudú príliš odstávať na páse. Ak ste naopak napríklad pribrali, košeľa vás nesmie obopínať. Jedným z typických faux pas je, keď pánovi priam praskajú gombíky a roztvárajú sa medzery medzi nimi počas sedenia.

Čo s kravatou?

Pri nosení košele je taktiež dôležitý aj výber pánskych doplnkov. Napríklad obľúbená kravata by mala ladiť tak s košeľou ako aj so zvyškom outfitu. A pozor! Správna dĺžka uviazanej kravaty je tá, pri ktorej špička kravaty siaha po sponu na opasku. Pôsobí to neohrabane a smiešne ak je príliš dlhá alebo naopak krátka.

Ak si dáte pozor na tieto základné pravidlá nosenia, budete v košeli určite vyzerať veľmi dobre. Košeľa predsa pristane každému mužovi bez ohľadu na jeho vek či povolanie.